دانشگاه چارلز جمهوری چک

همه چیز درباره دانشگاه چارلز جمهوری چک

دانشگاه چارلز  جمهوری چک یکی از معتبرترین و شناخته شده‌ ترین دانشگاه های جهان است که نام آن هر ساله در بین 1000 دانشگاه برتر دنیا قرار می‌ گیرد. اعتبار بالای این دانشگاه در سطح بین المللی، در کنار ارائه با کیفیت ترین امکانات آموزشی، ارائه دوره های تحصیلی به زبان انگلیسی؛ همچنین استانداردهای بالای زندگی در جمهوری چک با هزینه های معقول به صرفه و … باعث جذب دانشجویان بین المللی بسیار زیادی به ویژه دانشجویان ایرانی علاقه مند به رشته پزشکی، به سمت این دانشگاه شده است. به همین دلیل بر آن شدیم تا در ادامه مطلب اطلاعات کاملی درباره این دانشگاه به شما ارائه دهیم که شامل موارد زیر می شود:معرفی دانشگاه چارلز

موسسه آموزش عالی چارلز یکی از برجسته ترین دانشگاه های جمهوری چک است که به عنوان بهترین دانشگاه اروپایی مرکزی نیز شناخته می ‌شود. این دانشگاه در سال ۱۳۸۴ تاسیس شده است و یکی از دانشگاه های قدیمی جمهوری چک به حساب می آید. با این حال زیرساخت ‌های این دانشگاه؛ همچنین شیوه ها و امکانات آموزشی آن بسیار مدرن و پویا هستند. 

از عمده ‌ترین دلایل شهرت و اعتبار این دانشگاه در سطح بین المللی، در کنار ارائه مدرن ترین امکانات و شیوه های آموزشی، باید به تحقیقات گسترده آن اشاره کرد. این دانشگاه هر ساله تحقیقات خود را افزایش می ‌دهد. دانشجویانی که در آن تحصیل می کنند نیز این شانس را دارند که سهمی در این پروژه های تحقیقاتی داشته باشند.

علاوه بر این دانشگاه چارلز با دیگر دانشگاه های مشهور جهان ارتباطات گسترده‌ای دارد و در برنامه های تبادل دانشجوی متعددی چون آراسموس شرکت کرده است. این امر به دانشجویان این دانشگاه این امکان را می دهد تا تحصیلات دانشگاهی خود را در بهترین و معتبرترین دانشگاه های دنیا ادامه دهند.

تمامی این عوامل باعث شده است تا نام این دانشگاه در بین 2 درصد دانشگاه های برتر جهان قرار بگیرد و دانشجویان زیادی رویایی تحصیل در آن را داشته باشند.

رتبه و رنکینگ دانشگاه چارلز چک

موسسه آموزش عالی چارلز به واسطه ارائه امکانات آموزشی مدرن، دارا بودن مراکز تحقیقاتی و پژوهشی متعدد، بهره گیری از اساتید مجرب و … در بین بهترین دانشگاه های جهان قرار گرفته است. رتبه و رنک این دانشگاه نیز مطابق با معتبرترین سیستم های رتبه بندی دانشگاه های جهان نظیر THE، QS و …. به شرح زیر است:

 • رتبه جهانی مطابق با موسسه QS در سال ۲۰۲۱: 260
 • رتبه جهانی مطابق با موسسه THE در سال ۲۰۲۱: 401 تا 500
 • رتبه جهانی در سایت usnews: 218
 • رتبه در بین بهترین دانشگاه های اروپا: 9
 • رتبه در بین دانشگاه های جمهوری چک: 1

دانشگاه چارلز

دانشکده ها و رشته های دانشگاه چارلز چک

موسسه آموزش عالی چارلز ۱۷ دانشکده مختلف دارد. از این تعداد، 14 دانشکده در مناطق مختلف شهر پراگ هستند. سه دانشکده دیگر نیز در دیگر شهرهای مهم جمهوری چک یعنی شهر هرادک کرالووه و پلزن قرار گرفته اند.

رشته های تحصیلی این دانشگاه به زبان انگلیسی و در برخی موارد به زبان فرانسه و آلمانی در اختیار دانشجویان بین الملل قرار می گیرند. هر کدام از دانشجویان نیز در هنگام ارسال درخواست پذیرش می توانند زبان رشته تحصیلی خود را انتخاب کنند.

از دانشکده های این دانشگاه که هر ساله دانشجویان بین المللی بی شماری را پذیرش می کنند؛ همچنین برنامه های ارائه شده آن ها در سال تحصیلی 2022-2023 می توان به موارد زیر اشاره کرد:

دانشکده های علوم پزشکی دانشگاه چارلز

موسسه آموزش عالی چارلز 5 دانشکده علوم پزشکی دارد که سه عدد از آن ها در شهر پراگ تاسیس شده اند. 2 دانشکده دیگر نیز یکی در شهر پلسین و دیگری در شهر هرادک کرالووه قرار دارد. هر کدام از این دانشکده ها، موسسات مستقلی به حساب می آیند و امکانات پزشکی خاص خود را دارد. از روش تدریس و رویکردهای آموزشی متفاوتی نیز پیروی می کنند.

با این حال امکانات آموزشی تمامی دانشکده ها مدرن و به روز هستند که از جمله آن ها می توان به سالن ‌ها و اتاق‌ های سمینار، آزمایشگاه ‌ها، اتاق ‌های مطالعه، اتاق ‌های کامپیوتر و … اشاره کرد.

دوره های پزشکی برگزار شده در تمامی آن ها برای دانشجویان بین الملل به زبان انگلیسی است. تدریس دروس بالینی و عملی نیز در بیمارستان های عمومی دانشگاه چارلز انجام می شود.

علاوه بر این بورسیه های بین المللی قابل توجهی نیز به دانشجویان برتر خود اعطا می کنند. مدرک اعطایی از آن ها نیز در اروپا، ایالات متحده آمریکا و سایر کشورهای مهم دنیا اعتبار دارد. همچنین از طرف وزارت علوم و بهداشت ایران نیز به رسمیت شناخته می شود. به همین دلیل فارغ التحصیلان آن ها، می توانند خیلی راحت در هر گوشه از دنیا مشغول به کار شوند.

 در صورتی که قصد ارسال درخواست پذیرش برای هر کدام از دانشکده های علوم پزشکی دانشگاه چارلز را دارید؛ به مشاوران و متخصصان ما در مجموعه آسپیان مراجعه کنید. زیرا مجموعه ما تنها نماینده رسمی این دانشگاه در ایران است و موسسه آموزش عالی چارلز دانشجویان بین الملل را فقط از طریق نمایندگان رسمی خود پذیرش می کند. 

دوره های پزشکی دانشکده های علوم پزشکی چارلز در سال 2022-2023

در 5 دانشکده علوم پزشکی چارلز، رشته ها پزشکی متعددی در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری با ارائه مدرک تحصیلی  MUDr و PhD وجود دارد. از محبوب ترین این رشته های تحصیلی از نظر دانشجویان بین الملل می توان موارد زیر را نام برد؛ که در سال تحصیلی 2022-2023 می توانید در آن ها مشغول به تحصیل شوید.

دانشکده های پزشکی دانشگاه چارلز

لازم ذکر است آزمون ورودی رشته های پزشکی در ایران توسط مجموعه آسپیان تنها نماینده رسمی دانشگاه چارلز در ایران برگزار می شود برای کسب اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید.

دانشکده حقوق دانشگاه چارلز

دانشکده حقوق چارلز تنها دانشکده حقوق در چک و یکی از بزرگترین دانشکده های حقوق در اروپا به حساب می آید. این دانشکده با ده ها دانشکده و دانشگاه حقوق خارجی در سراسر جهان در زمینه تبادل دانشجو و اساتید دانشگاهی؛ همچنین در تحقیقات علمی و علمی همکاری دارد. در حال حاضر در آن نیز بیش از 4000 دانشجو در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری مشغول به تحصیل هستند. همچنین بیش از 30 استاد دانشگاه، تقریباً 40 دانشیار، 98 استادیار و دستیار در بین کادر آموزشی آن حضور دارند.

فارغ التحصیلان این دانشکده می توانند در طیف وسیعی از مشاغل، نه تنها در چک بلکه در سطح اروپا مشغول به کار شوند. به عنوان مثال می توانند در موسسات اتحادیه اروپا کار کنند.

برنامه پیشنهادی دانشکده حقوق دانشگاه چارلز برای دانشجویان بین الملل

دانشکده حقوق دانشگاه چارلز دانشکده هنر چارلز

دانشکده هنر موسسه آموزش عالی چارلز از بزرگترین و مهم ترین موسسات تحقیقاتی و آموزشی در زمینه هنر و علوم انسانی در اروپای مرکزی به حساب می آید. این دانشکده در سال 1348 تاسیس شد. عامل اصلی شهرت و اعتبار آن نیز تنوع بی نظیر رشته های تحصیلی آن است که تعداد آن ها به بیش از 200 رشته تحصیلی می رسد. رنک آن در برخی از رشته های تحصیلی نیز در بین 200 دانشگاه اول جهان قرار دارد.

در این دانشکده حدودا 1000 کارمند مشغول به کار هستند؛ بیش از 9000 دانشجوی بومی دارد و جمعیت رو به رشدی از دانشجویان بین الملل با تعداد تقریبی 1000 دانشجو از سراسر جهان در این دانشگاه پذیرش می شوند.

دانشکده علوم انسانی دانشگاه چارلز

دانشکده علوم انسانی موسسه آموزش عالی چارلز در 1 آگوست 2000 تاسیس شده است و جوان ترین دانشکده این دانشگاه به حساب می آید. با این حال به لطف موقعیت و جایگاه بین المللی موسسه آموزش عالی چارلز، از بدو تاسیس، یک موسسه مدرن و نوآور بوده است که مطابق با آخرین و به روزترین روندهای آموزش دانشگاهی مدیریت می شود.

در این دانشکده طیف وسیعی از رشته های تخصصی در زمینه علوم انسانی و جامعه بشری برگزار می شود. دانشجویان بین الملل نیز می توانند در مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری به زبان انگلیسی، فرانسه و آلمانی تحصیل کنند.

شرکت داشتن دانشکده علوم انسانی دانشگاه چارلز در برنامه های بین المللی متعدد نظیر ششمین و هفتمین برنامه چارچوب اتحادیه اروپا؛ همچنین پروژه های ملی تحقیقاتی GA CR، IGA و پروژه های CEEPUS و سایر سازمان های بین المللی، باعث شده تا این دانشکده جایگاه ویژه ای در میان دانشکده های تحقیقاتی جهان داشته باشد. بستن بیش از 80 قراردارد برای تبادل دانشجو و استاد با موسسات معتبر سراسر جهان نیز این امکان را در اختیار دانشجویان این دانشکده قرار می دهد تا تحت نظر مجرب ترین اساتید دانشگاهی آموزش ببینند؛ همچنین چند ترم تحصیلی را در سایر کشورهای طرف قرارداد با دانشگاه طی کنند.

برنامه های دانشکده علوم انسانی دانشگاه چارلز

 1. دانشکده ریاضیات و فیزیک دانشگاه چارلز

این دانشکده یکی از دیگر از قدیمی ترین و معتبرترین دانشکده های اروپا به حساب می آید. ساختمان ها و پردیس های این دانشکده در 5 منطقه مختلف شهر پراگ یعنی مناطق Karlov، Karlín، Troja، Malá Strana و Hostivař پراکنده شده اند. این مناطق فاصله چندانی با یکدیگر ندارند. در پردیس های مختلف این دانشکده نیز دوره های 3 ساله لیسانس و 2 ساله کارشناسی ارشد؛ با کیفیت بالا و مقرون به صرفه و به زبان انگلیسی برای دانشجویان بین الملل برگزار می شود. 

این دانشکده نیز مانند سایر دانشکده های موسسه آموزش عالی چارلز، در برنامه های تبادل دانشجویی چون آراسموس شرکت دارد. بورسیه های متنوعی نیز به دانشجویان خود اعطا می کند.

برنامه های دانشکده ریاضیات و فیزیک در سال 2022-2023

در دانشکده ریاضیات و فیزیک دانشگاه چارلز، برای سال تحصیلی 2022-2023 یک برنامه تحصیلی در مقطع لیسانس، 11 برنامه تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد؛ همچنین 9 برنامه مقطع کارشناسی ارشد با مدرک MScs و 23 دوره دکتری با مدرک PhDs برگزار می شود. برای آشنایی بیشتر شما با این دوره ها به برخی از آن ها در جدول زیر اشاره می کنیم.

 1. دانشکده علوم دانشگاه چارلز

دانشکده علوم موسسه آموزش عالی چارلز از کیفیت آموزشی بسیار بالا و تحقیقات عالی دانشگاهی برخوردار است. در رشته های خود نیز جزء متخصصان پیشرو به حساب می آید. این دانشکده 5 بخش اصلی دارد. هر یک از بخش ها نیز مسئولیت تدریس و تحقیق در یکی از پنج حوزه موضوعی اصلی در دانشکده (زیست شناسی، شیمی، جغرافیا، زمین شناسی و علوم محیطی) را انجام می دهد.

علاوه بر این دارای چندین مرکز آموزشی و تحقیقاتی تخصصی و مؤسسات بین رشته ای مانند مؤسسه مطالعات محیطی نیز است. تمامی بخش های دانشکده نیز، هم در زمینه تدریس و هم در زمینه پژوهش فعالیت دارند.

در بخش های مختلف این دانشکده دانشگاه چارلز هر ساله دانشجویان بین الملل با انگیزه و با استعدادی پذیرش می شوند تا تجربه تحصیل در یک دانشگاه سطح بالا را کسب کنند. تمامی برنامه های تحصیلی کارشناسی و کارشناسی ارشد ارائه شده به دانشجویان بین الملل نیز شامل تدریس تئوری و تمرینات عملی در آزمایشگاه ها می شود. برخی از دوره ها نیز مطالعات آکادمیک علوم طبیعی را با دوره تربیت معلم در یک رشته انتخابی ترکیب می کند.

در برنامه های تحصیلی کارشناسی ارشد این دانشکده متخصصانی تربیت می شوند که توانایی کار در موسسات علمی و تحقیقاتی، مشاغل دولتی، صنعت و بخش خصوصی را دارند. فارغ التحصیلان دوره های کارشناسی ارشد با عنصر تربیت معلم نیز واجد شرایط تدریس در مدارس متوسطه و مدارس متوسطه حرفه ای هستند. همچنین برنامه های تحصیلی دکترا این دانشکده، کارکنان بسیار متخصص را برای فعالیت های علمی و تحقیقاتی تربیت می کند.

برنامه های دانشکده علوم دانشگاه چارلز در سال 2022-2023

در این دانشکده 6 برنامه تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد و 31 برنامه در مقطع دکتری با مدرک PhDs برای سال 2022-2023 ارائه می شود. از محبوب ترین آن ها عبارت اند از:

 1. دانشکده علوم اجتماعی، دانشگاه چارلز (FSV انگلستان)

دانشکده علوم اجتماعی (FSV UK) دومین دانشکده جدید موسسه آموزش عالی چارلز به حساب می آید که در سال 1990 تاسیس شده است. این دانشکده اندکی پس از تاسیس به مرکز منطقه ای آموزش و پژوهش در اقتصاد، جامعه شناسی، علوم سیاسی، روابط بین الملل، مطالعات منطقه ای، مطالعات رسانه ای و روزنامه نگاری تبدیل شد. در حال حاضر نیز در بین برنامه های تحصیلی در اروپای مرکزی و شرقی در تمام زمینه های علوم اجتماعی، بهترین دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد را برگزار می کند. برای کاهش هزینه های تحصیلی دانشجویان خود، بورسیه های تحصیلی متعددی نیز به آن ها اختصاص می دهد.

فارغ التحصیلان آن نیز تحصیلات خود را در معتبرترین و برجسته ترین دانشگاه های ایالات متحده و انگلستان، نظیر هاروارد، کلمبیا، LSE، کمبریج و … ادامه می دهند. یا در بهترین مشاغل و با عالی ترین شرایط مشغول به کار می شوند.

برنامه های دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه چارلز در سال 2022-2023

در این دانشکده 4 دوره کارشناسی، 15 دوره کارشناسی ارشد و 9 دوره دکتری برگزار می شود که از محبوب ترین آن ها عبارت اند از:

 1. دانشکده تعلیم و تربیت دانشگاه چارلز

دانشکده تعلیم و تربیت، یکی دیگر از دانشکده های موسسه آموزش عالی چارلز است. هدف اصلی این دانشکده آموزش و پرورش معلمان و اساتید آموزشی برای سطوح مختلف تحصیلی اعم از لیسانس و فوق لیسانس است. این در حالی است که 5 دانشکده دیگر چارلز واجد شرایط آموزش و تربیت معلم هستند. اما چیزی که باعث تمایز دانشکده تعلیم و تربیت چارلز با آن ها می شود؛ گستردگی و پیچیدگی تمرکز آموزشی آن، برای تربیت آموزش معلمان و اساتید دانشگاهی پیش و ضمن خدمت در زمینه های مختلف علوم انسانی، علوم اجتماعی، آموزش هنر، تربیت بدنی، ریاضیات و علوم طبیعی است.

این دانشکده در برنامه تبادل دانشجویی اراسموس موندوس شرکت دارد و سالانه دانشجویان بین المللی زیادی را پذیرش می کند. دانشجویان بین الملل در این دانشکده به زبان انگلیسی آموزش می بینند؛ همچنین با توجه به پیروی دانشکده از سیستم اعتباری ECTS، مدرک آن ها در تمام کشورهای اتحادیه اروپا معتبر است.

برنامه های دانشکده تعلیم و تربیت دانشگاه چارلز در سال 2022-2023

در این دانشکده 8 برنامه تحصیلی در مقطع لیسانس، 13 برنامه تحصیلی در مقطع فوق لیسانس و 10 دوره تحصیلی در مقطع دکتری برگزار می شود. برای آشنایی شما برخی از محبوب ترین آن ها را در جدول زیر نمایش می دهیم.

 1. دانشکده تربیت بدنی و ورزش دانشگاه چارلز

دانشکده تربیت بدنی موسسه آموزش عالی چارلز در سال 1948 تاسیس شده است. در این دانشکده برنامه های تحصیلی، در دو حوزه تربیت بدنی و ورزش؛ همچنین تخصص در خدمات بهداشتی و درمانی، به دانشجویان بین الملل ارائه می گردد.

برنامه های آموزشی در مقاطع تحصیلی مختلف برگزار می شود که شامل 3 دوره تحصیلی در مقطع لیسانس، 2 دوره در مقطع کارشناسی ارشد و یک دوره تحصیلی در مقطع دکتری می شود.

برنامه های تحصیلی دانشکده تربیت بدنی و ورزش چارلز

دوره های تحصیلی برگزار شده در این دانشکده برای سال 2022-2023 عبارت اند از:

شرایط پذیرش در دانشگاه چارلز

موسسه آموزش عالی چارلز از ۱۷ دانشکده مختلف برخوردار است که هر کدام از آن ها شرایط پذیرش خاص خود را دارند. با این حال به صورت کلی حداقل شرایط لازم برای پذیرش در این دانشگاه، برای دانشجویان بین الملل را می توان در موارد زیر خلاصه کرد:

 • به پایان رساندن دوران دبیرستان و ارائه مدرک دیپلم (متقاضیان تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا باید مدارک دوره های تحصیلی قبلی خود را ارائه دهند.)
 • تکمیل فرم درخواست آنلاین
 • شرکت و کسب نمره قبولی در آزمون ورودی دانشگاه
 • تسلط به زبان تحصیل رشته انتخابی و ارائه مدرک معتبر زبان (انگلیسی، آلمانی و …)
 • پرداخت شهریه دانشگاه
 • دارا بودن ویزای تحصیلی و پاسپورت معتبر
 • توانایی تامین هزینه تحصیل و زندگی در چک و اثبات آن از طریق ارائه صورت حساب بانکی قیم

  مهلت ارسال درخواست پذیرش برای این دانشگاه، متناسب با دانشکده انتخابی می تواند متفاوت باشد. اما به صورت معمول مهلت آن از فوریه تا ژوئن هر سال است. برای تکمیل فرم درخواست آنلاین نیز باید به نمایندگان رسمی این دانشگاه مراجعه کنید. بعد از پر کردن فرم نیز، آن را به همراه تمامی مدارک خواسته شده، برای دانشگاه ارسال کنید.

در صورتی که هنوز موفق به دریافت مدرک دیپلم خود نشده اید، می توانید مدارک درخواستی را بعداً ارسال کنید. آخرین مهلت ارسال مدارک برای متقاضیانی که گواهی پایان دوره متوسطه خود را در شروع ترم پاییز دریافت می کنند، 30 سپتامبر یا 23 اکتبر است.

به این نکته نیز توجه داشته باشید که برخی از دانشکده های موسسه آموزش عالی چارلز، فرم درخواست آنلاین منحصر به فرد خود را دارند. پر کردن و تکمیل آن نیز به دلیل داشتن فیلدها و موارد متعدد، یک کار تخصصی است. لذا به شما پیشنهاد می کنیم، برای پر کردن فرم درخواست آنلاین، ثبت نام و پذیرش در این دانشگاه، با مشاوران و متخصصان مجموعه آسپیان –تنها نماینده رسمی این دانشگاه در ایران- تماس بگیرید و راهنمایی های لازم را دریافت کنید.

آزمون های ورودی دانشگاه چارلز

متقاضیانی که درخواست پذیرش و مدارک تحصیلی آن ها توسط دانشگاه مورد قبول قرار می گیرد، از طرف دانشگاه برای شرکت در آزمون ورودی یک دعوتنامه دریافت می کنند. امتحان ورودی این دانشگاه به صورت معمول در بازه زمانی مه تا ژوئن یا ژوئیه هر سال برگزار می شود. مگر در مواردی که هیئت علمی دانشگاه تصمیم بگیرد، این آزمون را در زمان دیگری برگزار کند.

مباحث این آزمون نیز به صورت معمول بر سه موضوع اصلی زیست‌ شناسی، علم شیمی و فیزیک تمرکز دارد. البته آزمون ورودی برخی از دانشکده های این دانشگاه نظیر دانشکده پزشکی در Hradec Kralove، شامل یک بخش اختیاری در مبحث ریاضیات نیز است.

علاوه بر این سوالات این آزمون مطابق با الگوی MCQ به صورت چهار گزینه ای طراحی می شوند. زبان استفاده شده برای طراحی سوالات آن نیز متناسب با زبان تدریس رشته انتخابی شما انگلیسی، فرانسه یا آلمانی  است.

لازم به ذکر است که مجموعه آسپیان به عنوان نماینده رسمی دانشگاه چارلز، آزمون ورودی این دانشگاه را در ایران برگزار می کند. لذا برای شرکت در این آزمون نیازی به مسافرت به جمهوری چک و صرف هزینه اضافه نخواهید داشت.

شهریه دانشگاه چارلز چک

میزان و مبلغ شهریه این دانشگاه متناسب با دانشکده انتخابی، رشته تحصیلی، زبان تدریس و … می‌ تواند متفاوت باشد. با این حال شهریه دریافتی آن در مقایسه با دیگر دانشگاه های معتبر اروپا و جهان بسیار مقرون به صرفه تر است. به عنوان نمونه شهریه سالانه برخی رشته های پرطرفدار این دانشگاه به صورت تقریبی عبارتند از:

 • دانشکده اول پزشکی: 16700 دلار آمریکا در سال
 • دانشکده دوم پزشکی: 15300 دلار آمریکا در سال
 • دانشکده پزشکی در Hradec Kralove برای پزشکی عمومی: 14350 دلار آمریکا در سال
 • دانشکده پزشکی در Hradec Kralove برای رشته دندانپزشکی: 15750 دلار آمریکا در سال

خوابگاه های دانشگاه چارلز چک

موسسه آموزش عالی چارلز خوابگاه های متعددی در محوطه دانشگاه دارد که دانشجویان می‌ توانند در آن ها سکونت داشته باشند. هزینه این خوابگاه ها برای هر شب از ۴ دلار تا ۸ دلار متغیر است.

البته خوابگاه هایی با استانداردها و کیفیت بالاتر نیز وجود دارد که هزینه اقامت در آن ها به صورت تقریبی برای هر شب ۱۲ تا ۱۴ دلار آمریکا است.

علاوه بر این در شهر پراگ و دیگر شهرهای چک، خوابگاه های خصوصی متعددی یافت می شود که دانشجویان می توانند از آن ها استفاده کنند. قیمت و هزینه اقامت در این خوابگاه ها نیز متناسب با شهر، اندازه و مساحت خوابگاه، امکانات آن و … متفاوت است.

به عنوان مثال هزینه اقامت در یک آپارتمان دو خوابه در شهر پراگ به صورت تقریبی 457 تا 750 دلار آمریکا خواهد بود. اما اگر بخواهید در شهرهای دیگر نظیر Hradec Králové اقامت داشته باشید، هزینه سکونت در خوابگاه می ‌تواند ۲۰ تا ۳۰ درصد کمتر باشد.

جمع بندی

در پایان باید گفت: دانشگاه چارلز یکی از معتبرترین و بهترین دانشگاه ‌های است که می‌ توان برای تحصیل به ویژه در رشته های پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و …. انتخاب کرد. زیرا با تحصیل در آن علاوه بر تجربه کردن آموزش با کیفیت همراه با مدرن ترین تجهیزات آموزشی دنیا، می توانید تجربه زندگی کردن در یکی از زیباترین شهرها و کشورهای جهان را داشته باشید.

علاوه بر این تحصیل در این دانشگاه به شما این امکان را می دهد تا مدرک تحصیلی خود را از یکی از معتبرترین دانشگاه ‌های جهان، آن هم با صرف هزینه بسیار مقرون به صرفه دریافت کنید. شرکت داشتن این دانشگاه در برنامه تبادل دانشجوی آراسموس نیز باعث شده است تا مسیر شما برای ادامه تحصیل در برترین دانشگاه های آمریکایی و اروپایی نظیر آکسفورد و … هموار شود.

مشاوران و متخصصان ما در مجموعه آسپیان، با ارائه یک برنامه مدون می ‌توانند، بهترین و مقرون به صرفه ترین شیوه اخذ پذیرش دانشگاه چارلز را به شما نشان دهند. برای دریافت مشاوره می توانید با مشاوران ما تماس بگیرید؛ یا “فرم درخواست مشاوره” موجود در سایت را پر کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *